Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vybavení kola

26. 5. 2012

V r. 1998 jsme začali jezdit cykloturistikou po naší republice.Výbava byla primitivní,kola neupravené a není divu,že jsme měli stále nějaké opravy a různé defekty.

Kola byla jednoduchá,téměř žádné náhradní díly,výbava stará.Dráty na kolech slabé,takže zátěž nevydržely a stále praskaly,cestovní tašky jsme tedy měli,ale oblečení v něm pouze v igelitových taškách,které se trhaly a tak do nich samozřejmě teklo.Spacáky staré,těžké,byly také stále mokré když pršelo.Stan jsme měli dobrý.Mobily nebyly tolik rozšířené,byli jsme závislí na telefonních budkách.Oblečení většinou tepláky,trička.Neměli jsme vařič,hrnky,ešus,byli jsme závislí na restauracích,které byly otevřené zvláště na vesnicích někdy odpoledne,karimatky,téměř žádné náhradní díly,montážní nástroje a pomůcky.

Stále jsme nacházeli nedostatky a postupně doplňovali.To trvalo několik let.Nešlo vše najednou.Postupem času jsme se dopracovali na úplnou,snad mohu říci i profesionální výbavu přizpůsobenou k zátěži a tomuto cestování.

 

nachod8.jpg

 

 

 Dnes máme vybavení už komfortní,také jsme o něco starší a tak vyžadujeme i určité pohodlí.

Kola vystužená,dráty silnější,středy pevnější,kovové šlapky,beránky na řidítkách,zkrátky kola předělaná a upravená pro tuto zátěž.Stan s předsíňkou na bágly,vařič jednoplotýnkový plynový,ešus,hrnky plastové,samonafukovací karimatky,spacáky mumie lehké do -10°C,nafukovací polštářky,,náhradní díly-lanka,duše,brzdové gumičky,šroubky atd.,montážní nářadí,Oblečení ve vodáckých pytlích a ty v cestovních taškách,cestovní tašky zadní i přední a na řidítka i s mapníkem,cyklistické helmy,cyklistické dresy - krátké,dlouhé i teplé,pláštěnky,lékárničku pro cyklisty,lehké a tenké sací  ručníky.

Šetříme každým místem,proto se snažíme prostorově si to co nejvíce usnadnit.